Kadra

Dobór odpowiednich wychowawców, to priorytetowa kwestia w procesie organizacji żłobka. Wszak miejsce tworzą ludzie. To od nich zależy uśmiech dzieci i ich bezpieczeństwo.

Do naszego żłobka zaprosiłyśmy osoby, dla których praca z dziećmi jest ciągłym wyzwaniem i źródłem satysfakcji. Są wśród nich absolwenci i studenci ostatnich lat studiów pedagogicznych.

W trakcie rekrutacji wykazali się nie tylko wiedzą ale także zrozumieniem potrzeb dziecka, predyspozycjami oraz umiejętnościami współpracy w zespole.


Dyrektor:

mgr Małgorzata Wojnicz

miasteczko drogowe miniMałgorzata Wojnicz – pełni funkcję dyrektora żłobka. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku filologia polska ze specjalnością dziennikarską oraz studium pedagogicznego. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz zarządzanie oświatą w Lubuskiej Akademii Nauczycieli w Zielonej Górze. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze oraz jako logopeda prowadząc własną działalność, w ramach której współpracowała z przedszkolem „Ślimaczek”.
 
Mama siedmioletniego Tymka. Ceni spokój i wytrwałe dążenie do wyznaczonego celu. Lubi włoską kuchnię, literaturę rosyjską i polskie góry.


Opiekunki:

mgr Aleksandra Hensel

henselAbsolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Opieka i Profilaktyka Niedostosowania Społecznego. Ukończyła także Edukację Wczesnoszkolną i Przedszkolną w Lubuskiej Akademii Nauczycieli w Zielonej Górze. Uwielbia dzieci i pracę z nimi. Lubi polskie morze, czytanie książek oraz muzykę.

mgr Agnieszka Jereminowicz

kupczakAbsolwentka studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończyła specjalność Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Prócz wiedzy teoretycznej w zakresie opieki nad dziećmi, zdobytej na studiach, posiada także umiejętności praktyczne. Odbywała praktyki w przedszkolach i szkołach na różnym etapie edukacyjnym, ale także sprawowała opiekę nad dziećmi prywatnie, organizując im ciekawe formy zabaw, zapoznając je z literaturą dziecięcą i spędzając z nimi aktywnie czas na powietrzu.
Głównym celem zawodowym Pani Agnieszki jest zapewnić dziecku warunki do prawidłowego rozwoju. Zgodnie z myślą Marii Montessori, na temat której pisała swoją pracę dyplomową, stara się stymulować aktywność dziecka, pozwalać mu na doświadczanie i poznawanie świata, którego dziecko już w najmłodszym wieku jest bardzo ciekawe. Stara się pomóc dziecku w procesie dążenia do samodzielności, by jego rozwój przebiegał w sposób harmonijny i aby dziecięce sukcesy, które cieszą rodziców, przede wszystkim dawały satysfakcję dziecku i motywowały je do dalszych działań.
Wolne chwile poświęca sztuce, dokładnie malarstwu. Lubi kino niezależne i popołudnia spędzone w „towarzystwie” dobrej książki.

Małgorzata Ziomek

ZiomekAbsolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze oraz kursu dla opiekunek dziecięcych. Należy do grona ludzi, którzy kochają swoją pracę. Ma wiele empatii do drugiego człowieka. Praca z dziećmi daje jej poczucie spełnienia, a sukcesem dla niej jest rozwój i edukacja jej podopiecznych. Jest osobą cierpliwą, pogodną i odpowiedzialną. Prywatnie mama dwójki dzieci. Wolne chwile aktywnie spędza z rodziną i przyjaciółmi.

Joanna Szymczak

Szymczak2Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze oraz dwuletniej szkoły policealnej - kierunek opiekunka dziecięca CKUiP. Bardzo lubi dzieci. Uwielbia z nimi pracować i bawić się. Jest osobą szczerą i przyjazną. Lubi czytać książki i jeździć rowerem. Wielką frajdę sprawiają jej wycieczki rowerowe z rodziną.

mgr Sabina Turczyniak

SabinaAbsolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku pedagogicznym o dwóch specjalnościach: resocjalizacja z poradnictwem specjalistycznym, a także pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką. Ceni sobie lojalność, otwartość, życzliwość wobec drugiego człowieka. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości. Ważne jest dla niej wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi oraz nauczenie go samodzielności. Oprócz tego interesuje się pedagogiką rewalidacyjną, psychologią, a także psychoterapią. Wolne chwile spędza w gronie najbliższych, a także podróżuje.

Ewa Wolska

ewa3Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze, obecnie kształci się w Policealnej Szkole CKUiP w Zielonej Górze na kierunku opiekunka dziecięca. Ukończyła kurs animatora zabaw dla dzieci. Praca z dziećmi to jej pasja, która daje jej wiele radości i poczucie spełnienia. Bardzo ważne jest dla niej wspieranie rozwoju dzieci. Jest osobą pogodną, cierpliwą, szczerą. Mama dwójki dzieci. Lubi aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, hobbystycznie gra na keyboardzie i flecie.

Katarzyna Jankowska

jankowskaAbsolwentka dwuletniej Szkoły Policealnej o kierunku opiekunka dziecięca w CKUiP w Zielonej Górze. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną radość. Dąży do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa, a motywację do pracy czerpie z osiągnięć dzieci. Jest osobą odpowiedzialną, cierpliwą i wesołą. Mama dwunastoletniego Patryka. W wolnych chwilach czyta książki, słucha muzyki oraz aktywnie spędza czas z rodziną.

Iwona Nowak

IwonaAbsolwentka Technikum Handlowego w Zielonej Górze. Obecnie kształci się w dwuletniej szkole policealnej na kierunku opiekunka dziecięca w CKUiP w Zielonej Górze. Jest osobą radosną, cierpliwą, szczerą i otwartą. Bardzo lubi dzieci i zabawy z nimi. Celem Pani Iwony jest edukacja małego człowieka poprzez zabawy. W wolnych chwilach czyta książki, słucha muzyki. Interesuje się psychologią ogólną, lubi filmy psychologiczne, kino i teatr, uwielbia zwierzęta.

mgr Alicja Urszula Pawlak

ala pawlakAbsolwentka Filologii Rosyjskiej oraz Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Już od najmłodszych lat wiedziała, że praca nauczyciela i opiekuna dziecięcego jest czymś, co chce robić w życiu. Kształcąc się w tym kierunku, ukończyła studia oraz liczne kursy i szkolenia (w tym "Kurs pedagogiki M. Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego", a także szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej).
Doświadczenie pedagogiczne zdobywała podczas wolontariatu w świetlicy socjoterapeutycznej i pracy na stanowisku nauczyciela w dwóch zielonogórskich przedszkolach. Przebywanie z dziećmi dostarcza jej wiele radości i poczucia, że wybrała zawód zgodny ze swoim charakterem i predyspozycjami. W swojej pracy stara się być otwarta, kreatywna i dobrze zorganizowana.
Prywatnie mama 20 miesięcznego chłopca.


Zajęcia dodatkowe: 

KAROLINA KANIEWSKA - gimnastyka

Pani Kaniewska
Karolina Kaniewska - 
Ukończyła studia z tytułem licencjata na kierunku Wychowanie Fizyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie kontynuuje ten sam kierunek na studiach magisterskich (specjalność nauczycielska). Posiada kurs I i II stopnia masażu klasycznego, opiekuna i kierownika kolonii. Cały czas kształci się w kierunku pedagogicznym. Pasjonuje się sportem, jest zawodniczką II ligowego klubu piłki ręcznej. Uwielbia zabawy z dziećmi, muzykę i książki.

DORIAN ZARZYCKI - rytmika

dorian
Dorian Zarzycki - Absolwent Szkoły Muzycznej w YAMAHA w Zielonej Górze. Obecnie student Wydziału Artystycznego kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Aktywny muzyk i kompozytor. Na co dzień dzieli się swoją pasją z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, rozwijając w nich kreatywność i otwartość na świat. Poza pracą w wielu zielonogórskich szkołach i przedszkolach prowadzi zespół muzyczny Dorian Zarzycki BAND.

KINGA NAKREWICZ - język angielski

Kinga NakrewiczKinga Nakrewicz - Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim, aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich (specjalizacja nauczycielska). Pracuje jako lektor w szkołach językowych na terenie Zielonej Góry. Była stypendystka programu Erasmus w latach 2013-2014. Odbywała praktyki zawodowe w szkołach podstawowych i gimnazjum. Jako studentka filologii angielskiej jest miłośniczką podróży i języków obcych. Dodatkowo uczy się niemieckiego i hiszpańskiego. Wolny czas poświęca rodzinie i przyjaciołom. Nauka dzieci daje jej ogromną radość i satysfakcję. Do każdego ucznia podchodzi z taką samą uwagą i życzliwością. Uważa, że nauka języka angielskiego w wieku przedszkolnym bardzo dobrze wpływa na ogólny rozwój dziecka i otwiera przed nim drzwi w przyszłość.


Opieka Medyczna:

Lek. med. Grażyna Suszczewicz - pediatra

grazyna-suszewiczGRAŻYNA SUSZCZEWICZ
Jest lekarzem pediatrą. W 1997 r. ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie, a w 2006 r. została lekarzem specjalistą chorób dziecięcych. Od 14 lat pracuje w Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze oraz opiekuje się dziećmi w zielonogórskich żłobkach.
Jej motto życiowe to : carpe diem... więc chwyta dzień i realizuje swoje szalone pomysły z wielką radością, więc....
...oprócz medycyny posiada również inne pasje niezwiązane z pracą zawodową. Od ponad 30 lat kolekcjonuje autografy Znanych Osobistości z całego Świata. Jej zbiór liczy ponad 2000 podpisów i ciągle się powiększa , dzięki życzliwości ludzi , do których pisze i , z którymi się spotyka. O jej niezwykłych zainteresowaniach było głośno w prasie i telewizji.
Od niedawna kolejną jej pasją stało się projektowanie i tworzenie oryginalnej biżuterii. Pomysł kreowania dodatków towarzyszył jej od dawna , ale dopiero w listopadzie 2012r. powstał pierwszy naszyjnik. W marcu 2013r. zaprezentowała swoją kolekcję biżuterii w Muzeum Ziemi Lubuskiej, a następnie poprowadziła warsztaty artystyczne (,,Kolorowe cacka") dla dzieci szkolnych.
Nalezy równiez do Militarnej Grupy Rekonstrukcyjnej, biorącej udział w odtwarzaniu wydarzeń historycznych , a także jest członkiem nadzwyczajnym Światowej Organizacji Żołnierzy Armii Krajowej.
Dzieciom pomaga w każdy możliwy sposób, nie tylko jako lekarz, ale równiez jako organizator wielu akcji charytatywnych na rzecz najmłodszych. Od kwietnia 2013r. poszerzyła swoją działalność społeczną i jest członkiem Międzynarodowej Organizacji KLUBU KIWANIS.

Obsługa:

 

Wstecz